DR. AHMET YÜCEL ÜÇGÜL

-Arkadaşlar merhaba. Nisan 2013 TUS 2’ncisi olan ve aynı zamanda TUSTIME Ankara şubesi temsilcimiz Ahmet Yücel Üçgül ile birlikteyiz. Hoş geldin, kendini bize tanıtıp sınav sürecinden bahseder misin biraz?

Ahmet Yücel Üçgül

2011 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Sınava TUSTIME ile çalıştım çünkü hoca kadrosunun çok güçlü olduğunu düşünüyordum. İlerleyen zamanlarda bu düşüncelerimde haksız olmadığımı gördüm.

İlk dönem dersleri takip ettim kaçırdığım yerleri offlıneden dinledim ve tekrar yaptım. Kaynak olarak Infotus serisini kullandım. Infotus gereksiz detaylardan uzak, soru odaklı olduğu için beni başarıya ulaştıracağını düşünüyordum ve sonuç olarak 2013 Nisan TUS’da bu düşüncelerimde haksız olmadığımı gördüm.

– Peki, bu sürece deneme sınavlarının etkisi oldu mu?

Ahmet Yücel Üçgül

Deneme sınavlarının gelişimimize katkısı aşikâr bence. Çünkü deneme sınavları ile soruları analiz edebiliyor ve eksik olduğunuz yerleri anlayabiliyorsunuz. TUSTIME denemelerinin hepsine baktım ve TUS’da başarılı bir etkileri olduğunu düşünüyorum.

– Bu başarıyı bekliyor muydun?

Ahmet Yücel Üçgül

İlk yüze gireceğimi düşünüyordum ama bu kadar iyi bir netice beklemiyordum.

– Son sınavı bizlere değerlendirebilir misin?

Ahmet Yücel Üçgül

Zor bir sınavdı, dikkat edilmesi gerekilen sorular vardı. Özellikle klinikte, son ana kadar motivasyonu sağlamak oldukça zordu.

– Sınava girecek hekim arkadaşlarına tavsiyeleriniz nelerdir?

Ahmet Yücel Üçgül

Çalışma planlı olmaları önemli özellikle 50 dakika çalışıp 10 dakika beyinlerini dinlendirmek önemli. Çünkü beyin yorulduktan sonra bilgi alımı yapmak zorlaşıyor ve motivasyonunuzu kaybediyorsunuz. Tek kaynaktan tekrar yaparak çalışmanızı tavsiye ediyorum. Son olarak yanımda olan aileme ve tüm TUSTIME ailesine teşekkür ediyorum.