Dr. ERTAN NURLU

– Merhaba arkadaşlar Nisan 2014 TUS 4’üncüsü Dr. Ertan Nurlu ile beraberiz. Doktor bey hoş geldiniz. Öncelikle sizi ve ailenizi tebrik ediyoruz. Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ertan Nurlu

2011 Hacettepe Tıp Fakültesi mezunuyum. Yaklaşık on sekiz aydır İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Kardiyoloji asistanlığı sürem oldu. Eylül ayında istifa ettim ve altı buçuk aydır Nisan TUS’u için hazırlanıyorum.

– 2014 Nisan TUS’unda kaç puan aldınız? Bizimle de paylaşır mısınız?

Ertan Nurlu

Temel net olarak 108,75, Klinik netim ise 95,5 oldu. Temel Bilimler puanım 73,4;  Klinik puanım ise 73,1.

– TUS sürecine nasıl hazırlandınız ve ne gibi sorunlarla karşılaştınız?

Ertan Nurlu

TUS süreci kötü bir süreç, insanın sinirlerini gerçekten yıpratan bir süreç, tabi benim de birçok arkadaş gibi bir sürü sorunum oldu. Bunların en önemlisi motivasyon eksikliği. Her ne kadar TUS’a motive başlasanız bile zamanla bu deforme olabiliyor. Sınava yakın, insanda nerdeyse hiçbir soruyu yapamayacakmış hissi oluyor. Neticede kendinizi birçok şeyden mahrum bırakıyorsunuz ve en sonunda hâlâ yapamayacak hissine kapılmanız sizi yıpratıyor. Tabi benim avantajım altı buçuk ay boyunca hazırlanacak vaktimin olması ve 2011 yılının TUS’undan edindiğim tecrübe de bana doğru çalışma yolunda yardımcı oldu. TUS’a girecek olan arkadaşları ben iki gruba ayırıyorum Eylül ve Nisan ayı TUS’una girenler olarak. Eylül ayına hazırlanan arkadaşlar yeni mezun olmuş oluyorlar genellikte ve daha çabuk motive oluyorlar. Nisan ayı TUS’a hazırlanan arkadaşlar ise daha önce TUS deneyimi olan, bu süreçte yıpranmış arkadaşlar oluyorlar genelde ve farklı bir motivasyona ihtiyaçları oluyor. Ben bu motivasyonu TUSTIME ve kaynakları ile yakaladım, teşekkürler.

– Sınava hazırlanan arkadaşlara dershanemiz, kaynaklarımızla ve hocalarımız ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Ertan Nurlu

Öncelikle Infotus Serisi’nden bahsetmek istiyorum sizlere. Infotus Serisi bilginin net ve akılda kalmasını sağlayıcı bir şekilden oluşmakta. Bence TUS’a hazırlanan arkadaşlar için önemli bir avantaj. Gereksiz bilgilerden uzak, sık tekrar edilebilme olanağı olan bir kaynak ve özellikle benim favorim TUSQUESTION serisi. Bu kaynakta Kadın Doğum ve Anatomi başta olmak üzere benim için çok faydalı oldu. Bahsettiği ve değindiği noktalarla tekrar yapmam gereken konuları öğrendim  benim için çok avantajlı oldu.

Diğer önerdiğim bir husus da ONLINE TUS KAMPI. Yani evden ONLINE olarak TUS kampına katılmak büyük avantaj. Çünkü bu süreçte zaman bizler için çok önemli ve ONLINE TUS kampları bizleri gereksiz zaman kaybından kurtarıyor hem de ev ortamının verdiği rahatlık size iyi geliyor.

Tabi başka önemli bir nokta da hocaların kalitesi ki bu kaliteyi Infotus kaynaklarından da anlayabiliyoruz. Bu açıdan TUSTIME bana çok yardımcı oldu.

– Deneme sınavlarımız için ne söyleyeceksiniz?

Ertan Nurlu

TUS’a hazırlanan arkadaşlar için deneme sınavları çok önemli ben şiddetle tavsiye ediyorum. Çünkü eksikliklerini görebiliyorlar ve o konular hakkında daha kalıcı eğitim alabiliyorlar. Ben tekrar tekrar denemelere katılmalarını ve deneme sonrasında cevapları gözden geçirmelerini tavsiye ediyorum.

– Son olarak sınava hazırlanan diğer arkadaşlara tavsiyeleriniz nelerdir?

Ertan Nurlu

TUS sıkıntılı bir süreç ama sakın pes etmeyin ve son ana kadar çalışmalarınıza devam edin. Dershane bu süreç boyunca büyük yardımcınız olacaktır. Ama asla unutmayın, asıl iş kendinizde bitiyor. Herkese başarılar.