DR.FUNDA SÜLEYMAN

– Merhaba arkadaşlar. Mayıs 2011 TUS 7’ncisi Dr. Funda Süleyman ile beraberiz. Evet, Funda Hanım önce sizi tanıyalım.

Dr. Funda Süleyman

Merhaba, ben 2010 İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Önceki Aralık sınavında puan 71,5 aldım, 39’uncu oldum. Çapa Dahiliye’de çalışmaya başladım ama daha sonra istifa edip tekrar sınava hazırlanmaya karar verdim.

– Peki, sonra nasıl bir hazırlık süreci yaşadın?

Dr. Funda Süleyman

İlk zaman bir hevesle çalışmaya başladım fakat daha sonra motivasyonum düşmeye başladı ve derslere katılmaya karar verdim. Tabi diğer sınavlara göre daha zorlu bir süreç oldu benim için.

– Baktığımızda iki sınav arasında netlerinin arttığını görüyoruz. Peki sınavla ilgili yorumların neler, nasıl buldun sınavı?

Dr. Funda Süleyman

Ben sınavdan çıktığımda çok gergindim herkes sınavın kolay olduğunu söylüyordu bana hiçte kolay gelmedi buda moral bozukluğuna neden oldu benim üzerimde.

– Baktığımızda herkes kolay bir sınav olduğundan bahsetti ama Türkiye net ortalamalarına baktığınızda en düşük netler çıktı bu sınavda. 89 Türkiye neti çıktı yani çokta kolay bir sınav olduğunu söyleyemeyiz. Peki, senin Klinik ile ilgili yorumun ne? 

Dr. Funda Süleyman

Klinik, Pediatri ve Dâhiliye’den daha zor gelmedi yani düşündüğüm gibi olmadı pek sonuçlar.

– Peki tercih dönemi henüz başlamadı. Muhtemelen hafta içi ÖSYM bir duyuru yapacaktır ve bir hafta gibi bir süre tanıyacaktır size. Senin tercihlerle ilgili düşüncelerin neler?  

Dr. Funda Süleyman

İstanbul veya Ankara Çocuk Psikiyatri düşünüyorum aslında.

– Son olarak sınav süreci boyunca hazırlandığınız kaynaklar, dershanenin sana katkısı ne yönde oldu ve sınava hazırlanan arkadaşlara neler tavsiye edersin?

Dr. Funda Süleyman

Daha önce de TUSTIME ile hazırlanmıştım, yine TUSTIME kaynaklarından çalıştım sınava. Tekrar TUS sorularını çözdüm. Dediğim gibi çok gergin olduğum için en son kampa katıldım. Özellikle Anatomi ve Pediatri’de kampın çok faydasını gördüm. Arkadaşlara tavsiyem önce TUS sorularını çözsünler. Dershaneye gitsinler yine, ben çok faydasını gördüm.

– Aşağı yukarı istifa ettikten sonra günde kaç saat ders çalışıyordun?

Dr. Funda Süleyman

Günde 10-12 saat çalışıyordum ve çok vaktim olmağı için fazla bir tekrar yapamadım. İki kez tekrar etme fırsatım oldu.

– TUSTIME ailesi adına seni tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.