Dr. HAKAN KARA

Merhabalar ben Dr. Hakan Kara. 2015 Eylül TUS sınavına katıldım ve güzel bir derece yaptım. 67. oldum ve 71,1 puan aldım. Şimdi mecburi hizmetimdeyim Ardahan’da görev yapıyorum ve TUS sınavına hazırlanma sürecinden bahsetmek istiyorum size.

TUSTIME derslerine beşinci sınıfta katılmaya başladım ve hafta sonu tüm derslerine devam ettim altıncı sınıfta ERASMUS’a gittiğim için derslere katılamadım ama dershanenin TUS KAMPI’na katıldım.

Neden TUSTIME’yi seçtiğimi sorarsanız arkadaşlar, ben dördüncü sınıfta demo derslere katılmıştım ve bu derslerde hocaların ne kadar iyi olduklarını fark ettim benim için en önemli şeylerden biri buydu ve hemen kaydoldum. TUSTIME’yi seçme sebeplerimden bir diğeri ise güzel bir ortam olması bize hem Nisan hem Eylül TUS KAMP’larına katılma fırsatı verdiler.

Dershane kaynaklarını kullandım başka bir kaynak kullanmadım. Infotus serisi gayet yeterliydi. İlk okuduğum zaman biraz zorlanmıştım ama sonra kitapların ne kadar güzel olduklarını anladım ve süreç boyunca test çözmenin ne kadar önemli olduğunu gördüm.

TUS zor bir sınav ama girecek arkadaşlar bu zorluk sadece tek bir kişiye özgü değil o yüzden yeterli önemi veren ve düzenli çalışan bütün arkadaşların başarabileceğini biliyorum. Açıkçası beşinci sınıfta dershaneye gitmek dışında fazla bir ders çalışmadım sadece temel birimler üzerinde durmuştum ve altıncı sınıfta ERASMUS’a katıldığım için de çok fazla çalışamadım. Sadece son altı ve yedi ay günde ortalama yedi veya sekiz saat ders çalışmışımdır. Yalnız ders tekrarı değil soru çözmek de benim için çok iyi oldu. Yani demek istediğim bazı arkadaşlar konu tekrarı yapmakta, bazı arkadaşlar soru çözmekte, kişinin kendisiyle ilgili olan bir şey. Neticede herkes kendini tanır.  Kişinin neye ihtiyacı olduğuna karar verip ona göre ders çalışmasını tavsiye ederim. Soru çözmelerini tavsiye ederim çünkü benim başarım böyle gelişti. TUSTIME’nin sorularını çözerek derslere katılarak ve hocaları dinleyerek başarıya ulaştım. Son olarak herkese teşekkür ederim özellikle aileme ve zamanımı kütüphanelerde ders çalışarak değil de evimde ailemin yanında ders çalışabilmemi sağlayan TUSTIME’ye teşekkür ediyorum.