DR. HÜSEYİN MURAT BULUT

Merhabalar. Yanımızda Mayıs 2011 TUS 3’üncüsü Dr. Murat Bulut var. Hoş geldiniz. Öncelikle sizi tebrik ediyorum. İlk olarak böyle bir başarı bekliyor muydunuz?

H. Murat Bulut

Adnan Menderes Tıp Fakültesi mezunuyum. 2009 yılında ilk TUS’a girmiştim ve 65 puan alarak Cerrahpaşa Hastanesi Çocuk ve Hastalıklarına yerleşmiştim. On beş ay kadar orada görev yaptım. Daha sonra istifa ederek iki buçuk ay gibi bir sürede hazırlanıp 2011 Mayıs TUS’da; 73 puan Klinik’de , 72 puan da Temel Bilimler’de alarak 3’üncü oldum. Temel Bilimler’de 89, Klinik Bilimler’de ise 84 netim vardı.

– TUS sürecine nasıl hazırlandınız?  

H. Murat Bulut

2009 sınavında elimde belirli kaynaklar vardı ve onlardan alışmıştım. 2011 Mayıs sınavına ise farklı bir kaynaktan çalışmam gerektiğini düşündüm ve kurum hocalarıma çok güvendiğim için TUSTIME kaynaklarını tercih ettim. Gereksiz bilgilerden uzak ve tekrar edinilebilir kaynaklardır.

– Başka bir kuruma geçip kısalan zaman zarfında hazırlanmak sizi tedirgin etti mi? Bunlardan bahsedebilir misiniz?H. Murat Bulut

Hiçbir sıkıntı yaşamadım çünkü hocalarımın hepsini çok beğeniyorum. Hiç korkmadan rahatça TUSTIME kaynaklarından yararlandım. Kaynakların gereksiz bilgilerden arındırılmış olması bana zaman kazandırdı.

– TUSTIME deneme sınavlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

H. Murat Bulut

Çalışma sürecim boyunca deneme sınavlarına katıldım ve gayet ÖSYM formatında denemelerdi. Her konuda eşit dağılımlı nitelikli sorular vardı.

– Sınava hazırlanan diğer arkadaşlarınıza önerileriniz nelerdir?

H. Murat Bulut

Dershaneye gitmek TUS için önemli. Çünkü yolunuzu gerçekten kısaltıyor. Tabi dershane ve kaynak tercihinde çok önemli özellik de tek bir kaynaktan çalışmak. Ben TUSTIME kaynaklarından çalıştım ve çok memnun kaldım. Sık sık tekrar yapmak ve TUSTIME’nin hazırladığı TÜM TUS soruları ile başarıya ulaşmak çokta zor değil.

– Sizi tekrar tebrik ediyoruz ve başarılarınızın devamını diliyoruz.