DR. ZERRİN KARAASLAN

– Arkadaşlar merhaba, 2012 Eylül TUS sonuçları açıklandı. Şuan yanımızda Dr. Zerrin Karaaslan var. Öncelikle geçmiş olsun, bu süreçte neler yaşadın ve sınav sürecini nasıl başardın, anlatabilir misin?

Zerrin Karaaslan

Bu tek başınıza atlatabileceğiniz bir süreç değil. Öncelikle yanımda olan aileme, fakülte hocalarıma ve tüm TUSTIME ailesine teşekkür ederim.

Ben TUSTIME ile dördüncü sınıfta tanıştım. Dördüncü sınıflar için yaptıkları dersler vardı ve ben onlara katıldım. Ama aktif olarak beşinci sınıfta derslere katılmaya başladım. Bu sürece dördüncü sınıftan başlamak istedim ve ben okul derslerine önem veriyordum. Arkadaşlara da bu konuda tavsiyede bulunmak istiyorum. TUS’a beşinci sınıfta hazırlanmak daha iyi bence yani ben tam olarak beşinci sınıfta tüm derslere katılarak başladım. Arkadaşların akıllarına takılan başka bir husus da kaynaklar. Evet, arkadaşlar tek kaynaktan çalışın. Ben TUSTIME kaynakları ile çalıştım ve çok memnun kaldım.

– Sınava hazırlanan meslektaşlarınıza neler tavsiye ediyorsunuz?

Zerrin Karaaslan

Dediğim gibi derslere katılmak çok önemli. Çünkü görsel ve içsel hafızaya da hitap ediyorlar. Çünkü okuyarak bir yere kadar ilerleyebilirsiniz. TUSTIME bünyesinde çok değerli hocalar barındırıyor ve bu hocaların tecrübelerinden yararlanmak çok önemli bence.